STS
fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Trzy kolejne miejsca w play-offach Ultraligi zajęte, już tylko dwa do zgarnięcia

I wypełniło się, jak było napisane. Co prawda nie w pełni, bo przed startem środowych meczów cztery drużyny miały szansę na zapewnienie sobie już dziś miejsca w play-offach Alior Bank Ultraligi, a daną szansę wykorzystały tylko trzy z nich. Niemniej jednak zgodnie z oczekiwaniami poznaliśmy następnych uczestników kolejnego etapu zmagań – do AGO ROGUE dołączyły dzisiaj 7more7 Pompa Team, K1ck Neosurf oraz Komputronik H34T.

Jako pierwsze miejsce w czołowej szóstce na koniec fazy zasadniczej przypieczętowali wicemistrzowie poprzedniej edycji z K1ck. Po zaledwie 26-minutowej potyczce podopieczni portugalskiej organizacji byli już pewni, że ani właśnie pokonane przez nich piratesports, ani mające taką samą liczbę wygranych PRIDE nie będą w stanie wyprzedzić ich w klasyfikacji. Podobnie sprawa miała się z 7more7 Pompa Teamem, który w trzecim dzisiejszym meczu zwyciężył Orły. Mimo wczorajszej porażki ekipa Konrada „itzRenifera” Potępy dziś poniosła sromotną porażkę i wciąż zamyka tabelę razem z Piratami.

CZYTAJ TEŻ:
Solidna lekcja dla Gentlemen’s Gaming. Komputronik H34T w play-offach Ultraligi

Z porażek dwóch czerwonych latarni ligi cieszyć mogli się również w obozie Komputronik H34T. Jeszcze przed startem ostatniego dzisiejszego meczu, w którym zespół pod przewodnictwem Bartłomieja „VoVa” Ryla podjął Gentlemen’s Gaming, było bowiem jasne, że zagra on w play-offach. H34T nie zamierzało jednak odpuścić K1ck i Pompie – po szybkim, niespełna 25-minutowym spotkaniu sięgnęło po siódme zwycięstwo w sezonie, pogrążając jednocześnie Dżentelmenów na szóstym miejscu w tabeli.

Fani GG mogą pocieszać się tym, że dystans do usytuowanego lokatę wyżej Illuminar nie uległ zmianie. Po raz pierwszy w tym sezonie iHG nie było bowiem w stanie wygrać ani jednego meczu w danym tygodniu, przez co ugrzęzło jeszcze bardziej w dolnej połowie zestawienia. Dziś Wojciech „Tabasko” Kruza i kompani musieli uznać wyższość AGO ROGUE, które umocniło swoją pozycję na szczycie rankingu i tym samym zwiększyło swoje szanse na zajęcie jednej z dwóch lokat premiowanych bezpośrednim awansem na European Masters już po fazie zasadniczej.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Alior Bank Ultraligi:

8 lipca
17:30 piratesports 0:1 K1ck Neosurf relacja
18:30 AGO ROGUE 1:0 Illuminar Gaming relacja
19:30 PRIDE 0:1 7more7 Pompa Team relacja
20:30 Komputronik H34T 1:0 Gentlemen’s Gaming relacja

Klasyfikacja po piątym tygodniu zmagań:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 10 9 1 90%
2. K1ck Neosurf 10 7 3 70%
2. 7more7 Pompa Team 10 7 3 70%
2. Komputronik H34T 10 7 3 70%
5. Illuminar Gaming 10 5 5 50%
6. Gentlemen’s Gaming 10 3 7 30%
7. PRIDE 10 1 9 10%
7. piratesports 10 1 9 10%
Legenda:
Awans do 2. rundy fazy pucharowej
Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Alior Bank Ultraliga powróci z szóstym tygodniem w najbliższy wtorek. Kolejną rundę zmagań zainauguruje starcie 7more7 Pompa Teamu z piratesports. Najciekawiej zapowiada się jednak środowe spotkanie, w którym podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca podejmą K1ck Neosurf. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Solidna lekcja dla Gentlemen's Gaming. Komputronik H34T w play-offach Ultraligi

Komputronik H34T wykorzystał okazję do zapewnienia sobie udziału w fazie pucharowej czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi. Na koniec piątego tygodnia...