Za nami siedem tygodni zmagań w fazie zasadniczej czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi. Wszystkie wątpliwości dotyczące kształtu tabeli wreszcie zostały rozwiane, co oznacza, że nadszedł czas na podsumowania.

Przejdźmy zatem do sedna. Dziś Ultraliga uraczyła nas naprawdę wyśmienitymi spotkaniami, a na pierwszy ogień powędrowały Komputronik H34T i K1ck Neosurf. W pierwszej połowie sezonu lepsi okazali się być podopieczni Bartłomieja "VoV-a" Ryla, ale dzisiejszy rewanż w niczym nie przypominał tego, co oglądaliśmy jeszcze parę tygodni temu. Gracze K1ck od początku do końca kontrolowali przebieg meczu, a ich zwycięstwo oznaczało, że do wyłonienia trzeciej drużyny sezonu zasadniczego potrzebny był tiebreaker.

Zanim jednak do niego doszło, na Summoner's Rifcie batalię stoczyło Gentlemen's Gaming i PRIDE. Gentlemeni bez większych problemów uporali się z Orłami, dla których była to ostatnia szansa, by wyprzedzić w tabeli piratesports. To się jednak nie udało i Piraci mogą cieszyć się z przywileju wyboru rywala podczas Turnieju Promocyjnego.

Niestety, trzeci dzisiejszy mecz nie niósł już za sobą żadnej historii. Pewne piątej lokaty Illuminar Gaming pokonało siódme piratesports. Tyle.

Sytuacja stała się o wiele ciekawsza godzinę później, kiedy do gry weszły 7more7 Pompa Team i AGO ROGUE. Gdyby drużyna Sergiusza "TheNitroZyniaka" zwyciężyła aktualnych mistrzów Polski doprowadziłaby do kolejnego tiebreakera, którego stawką byłoby pierwsze miejsce w tabeli. Paweł "Woolite" Pruski i spółka okazali się jednak zbyt potężni i Pompa musiała obejść się smakiem.

Ostatni mecz spiął piękną klamrą dzień meczowy. H34T i K1ck zainaugurowały i zwieńczyły drugi dzień siódmego tygodnia ultraligowych zmagań. O tym, jak dokładnie przebiegło to spotkanie, możecie przeczytać tutaj, a jeśli jakimś cudem nie byliście w stanie obejrzeć tego wyśmienitego widowiska, to z całego serca polecamy Wam to nadrobić! Był to prawdziwy dreszczowiec, trzymający w niepewności od pierwszej do ostatniej sekundy. Ostatecznie górą były Płomyki i to one zagwarantowały sobie możliwość wyboru rywala w pierwszej rundzie play-offów. Najprawdopodobniej będzie to Gentlemen's Gaming, choć oczywiście na oficjalne potwierdzenie plotek będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. W takiej sytuacji drugą parę tworzyć będzie Illuminar Gaming i K1ck Neosurf, co zapowiada naprawdę interesującą serię.

Oto wyniki dzisiejszych spotkań:

22 lipca
17:30 Komputronik H34T 0:1 K1ck Neosurf relacja
18:30 PRIDE 0:1 Gentlemen's Gaming relacja
19:30 piratesports 0:1 Illuminar Gaming relacja
20:30 AGO ROGUE 1:0 7more7 Pompa Team relacja

Dogrywka o 3. miejsce

21:30 Komputronik H34T 1:0 K1ck Neosurf relacja

Tak prezentuje się tabela po siódmym tygodniu:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 14 12 2 86%
2. 7more7 Pompa Team 14 10 4 71%
3. Komputronik H34T 15 10 5 67%
4. K1ck Neosurf 15 9 6 60%
5. Illuminar Gaming 14 7 7 50%
6. Gentlemen's Gaming 14 5 9 36%
7. piratesports 14 2 12 14%
8. PRIDE 14 2 12 14%
Legenda:
 Awans do 2. rundy fazy pucharowej
 Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Drabinka play-offów:

fot. Twitter/Ultraliga

Po więcej informacji dotyczących Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej. Znajdziecie w niej m.in. pełny harmonogram, składy wszystkich drużyn oraz wiele więcej.