Dziś ostatnie mecze fazy zasadniczej dywizji mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, ale to nie na nich skupiać się będzie cała uwaga. Tę przyciągnie starcie ENCE, którego barw bronić będą zarówno Paweł "dycha" Dycha, jak i Olek "hades" Miśkiewicz.

Dwóch Polaków po finał

O ile dycha graczem ENCE jest już od kilku miesięcy, tak hades to drużyny dołączył dopiero wczoraj, tymczasowo zastępując Aleksiego "allu" Jalliego. I cóż, w szeregach fińskiej formacji nikt chyba nie żałuje tego wyboru, bo polski snajper podczas swojego debiutu dał pokaz świetnej gry i środowy mecz ze SKADE zakończył z aż 70 fragami na koncie, co było drugim najlepszym wynikiem w zespole.

Dziś 21-latek spróbuje przynajmniej powtórzyć ten wyczyn podczas potyczki z Dignitas VIE, która będzie niemniej istotna, bo może dać ENCE awans do wielkiego finału LOOT.BET/CS Season 9, w którym gra toczyć się będzie o 25 tysięcy dolarów. Warto jednak pamiętać, że ekipa Patrika "f0resta" Lindberga i Adama "friberga" Friberga ostatnimi czasy prezentuje się nadspodziewanie dobrze, co może wskazywać na to, że przed dwójką Polaków i ich kolegami naprawdę niełatwe zadanie.

CZYTAJ TEŻ:
Kolejna zmiana w TPT. REVxD oficjalnie opuszcza zespół

Faza zasadnicza PLE na finiszu

W międzyczasie czeka nas też finisz pierwszego etapu PLE, a w jego trakcie aż trzy spotkania. Jako pierwsze na serwerze zameldują się Wisła All iN! Games Kraków oraz Izako Boars, które nadal nie mogą być pewne finiszu w top 2, a to przecież właśnie on da bezpośredni awans do półfinału play-offów. Zresztą, w kwestii Dzików warto wspomnieć, że przed nimi prawdopodobnie jeszcze jedna potyczka, bo wczorajszy mecz z PGE Turowem Zgorzelec ostatecznie nie doszedł do skutku i możliwe, że rozegrany zostanie w innym terminie.

Tak czy inaczej, o udaną końcówkę fazy zasadniczej postarają się także MAD DOG'S PACT i powoli żegnający się ze sobą gracze Illuminar Gaming. Nie można też zapomnieć o zaangażowanych w walkę o utrzymanie Pompa Teamie oraz HONORIS, które stoczą bezpośredni bój.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

13 maja
15:00 Wisła All iN! vs Izako Boars BO3 transmisja
16:50 ENCE vs Dignitas VIE BO3 transmisja
18:00 MAD DOG'S PACT vs Illuminar Gaming BO3 transmisja
21:00 HONORIS vs Pompa Team BO3 transmisja