Nie ulega wątpliwości, że cała polska społeczność żyje obecnie zamieszaniem związanym z meczem Anonymo Esports z Ninjas in Pyjamas. Jednak gdzieś w cieniu tego wszystkiego toczy się normalna rywalizacja na innych frontach, których świadkami będziemy również i dziś.

Trwa Spring Sweet Spring

Po krótkiej przerwie powraca Spring Sweet Spring, ale już w ramach tzw. Regional Swiss Stage. W grze ostały się dwa rodzime składy, a pierwszy z nich, Izako Boars, na serwerze pokaże się o godzinie 12:00, gdy to podejmie GORILLAZ, czyli zespół stworzony przez legendarnego Robina "flushę" Rönnquista. Co ciekawe, wiele wskazuje, że dziś barw Dzików nie będzie już bronić Mateusz "TOAO" Zawistowski i bardzo możliwe, że jego miejsce w roli prowadzącego, przynajmniej na jakiś czas, zajmie Tomasz "phr" Wójcik. Tak czy inaczej, kilka godzin później po pierwsze zwycięstwo ruszy także Wisła All iN! Games Kraków. Wspierana ostatnio przez Kubę "Markosia" Markowskiego Biała Gwiazda mierzyć się będzie z Francuzami z Ambush Esport.

CZYTAJ TEŻ:
Nieoficjalnie: TOAO pożegna się z Izako Boars

Dywizja profesjonalna PLE na finiszu

Dziś rozpocznie się też ostatnia kolejka fazy zasadniczej dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej. Kolejne dwa dni przesądzą więc o końcowym kształcie tabeli, a my dowiemy się, kto będzie mieć szansę na rywalizację w play-offach. Na razie poza fazą pucharową znajduje się m.in. ARRMY, które nie ma wyjścia i musi powalczyć o zwycięstwo z wyżej notowanym Tarczyński Protein Teamem. Co ciekawe, w składzie TPT prawdopodobnie zobaczymy testowanego ostatnio Piotra "morelza" Taterkę. Niepewny otrzymania w niższej lidze PLE jest również Olej Napędowy, na którego drodze w poniedziałek stanie zespół z najniższego stopnia podium rozgrywek, CLEANTmix.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

17 maja
12:00 Izako Boars vs  GORILLAZ BO3 transmisja
18:00 Wisła All iN! vs Ambush Esport BO3 transmisja
18:00 Tarczyński Protein Team vs ARRMY BO3 transmisja
21:00 CLEANTmix vs Olej Napędowy BO3 transmisja