Roszady między drużynami podczas przerwy międzysezonowej na scenie League of Legends dotyczą nie tylko zawodników, ale też członków sztabu szkoleniowego. Od pewnego czasu wiemy już, że ani Fabian "Grabbz" Lohmann, ani Christopher "Duffman" Duff nie będą dłużej pracować dla G2 Esports. Wieść o rozstaniu z głównym szkoleniowcem i analitykiem Samurajów jako pierwszy przekazał właściciel G2 Esports, Carlos "ocelote" Rodríguez. Później pojawiły się nieoficjalne informacje, jakoby niemiecki szkoleniowiec miał zasilić szeregi Teamu BDS. I faktycznie tak się stanie – aczkolwiek do debiutanta League of Legends European Championship 26-latek dołączy razem z Duffmanem.

Praca z BDS jak dotąd była wyłącznie przyjemnością i nie mogę się doczekać, aż wystartuje nowy sezon. Proszę was o wsparcie dla mnie i Duffmana w tym nowym rozdziale. (Dalej będziemy memować, o to się nie martwcie) – taki krótki wpis przygotował Grabbz tuż po ogłoszeniu jego dołączenia do Teamu BDS. – Chyba wiecie, czego możecie spodziewać się ode mnie oraz Grabbza i wierzcie mi, to nie ulegnie zmianie – wtórował mu Duffman.

Kogo będzie trenował Grabbz?

Na chwilę obecną nie jest jasne, kto zajmie ich miejsce w G2 Esports – przynajmniej bazując tylko na oficjalnych informacjach. Sugerując się bowiem transferowymi doniesieniami możemy spodziewać się Dylana Falco w roli nowego trenera Samurajów. Jeśli natomiast chodzi o składy obu drużyn, niewiadomych jest jeszcze więcej, aczkolwiek razem z rzekomym transferem Falco mówiło się o dołączeniu Sergena „Broken Blade'a” Çelika, który miałby być związany trzyletnim kontraktem. To w połączeniu z rzekomymi transferami Victora „Flakkeda” Liroli i Raphaëla „Targamasa” Crabbé dałoby następujący zespół na przyszły sezon LEC:

Sergen „Broken Blade” Çelik
Marcin „Jankos” Jankowski
Rasmus „Caps” Winther
Victor „Flakked” Lirola
Raphaël „Targamas” Crabbé

Co zaś się tyczy wyjściowej piątki Teamu BDS prowadzonej przez Grabbza, tam pewnych jest... cóż, w zasadzie to zero. Oficjalnie znamy na razie tylko sztab szkoleniowy BDS, jednak jeśli wierzyć doniesieniom od rozmaitych źródeł, to w składzie tej formacji zobaczymy trzech zawodników, którzy w tym roku grali pod banderą Karmine Corp. Jednego z nich na pewno dobrze kojarzą fani Fnatic, bo mowa o Adamie "Adamie" Maanane, który w ciągu ostatnich miesięcy reprezentował właśnie czarno-pomarańczowe barwy. Oprócz niego do drużyny mieliby dołączyć Matthew "xMatty" Coombs oraz Jakub "Cinkrof" Rokicki, dla którego byłby to powrót do czołowych europejskich rozgrywek po pięciu latach. Skład BDS ma rzekomo skompletować duet z FC Schalke 04 (czyli duchowego poprzednika BDS w LEC) w postaci Iliasa "NUCLEARINTA" Bizrikena oraz Dino "LIMITA" Tota.

Tak według doniesień miałby prezentować się skład BDS na LEC 2022:

Adam "Adam" Maanane
Jakub "Cinkrof" Rokicki
Ilias "NUCLEARINT" Bizriken
Matthew "xMatty" Coombs
Dino "LIMIT" Tot