Podobnie jak w tym roku, sezon 2022 na amerykańskiej scenie League of Legends zainauguruje turniej LCS 2022 Lock In. W tym wezmą udział wszystkie czołowe drużyny z tamtego regionu, a rozgrywki rozpoczną się 14 stycznia. Właśnie poznaliśmy grupowy podział zmagań, dzięki czemu wiemy chociażby, z kim w pierwszym etapie zmierzy się Kacper "Inspired" Słoma.

Polak za wielką wodą

Przypomnijmy, że nasz rodak w trwającym wciąż okienku transferowym zmienił nie tylko klubowe barwy, ale i region rywalizacji. Polski dżungler postanowił opuścić Rogue i spróbować swoich sił w Ameryce Północnej. W wyniku tego ruchu w sezonie 2022 będzie podopiecznym Evil Geniuses. Inspired będzie najprawdopodobniej jedynym Polakiem, który w przyszłym roku będzie występował w LCS.

Inspired vs Hans sama już w fazie grupowej

EG w LCS Lock In trafiło do grupy B. Rywalem ekipy Kacpra Słomy będzie między innymi Team Liquid, który również nie próżnował w ostatnich tygodniach. Zespół zakontraktował bowiem Gabriëla "Bwipo" Rau, Sørena "Bjergsena" Bjerga oraz Stevena "Hansa samę" Liva. Co warto mieć na uwadze, ostatni z wymienionych jeszcze niedawno był klubowym kolegą Inspireda. Francuz i Polak wspólnie grali pod banderą Rogue między innymi w League of Legends European Championship. Ponadto w zbiorze tym znaleźli się także podopieczni Counter Logic Gaming, Dignitas i Immortals.

Ciekawie będzie również w grupie A LCS Lock In. Tam czekać nas będą starcia między innymi TSM-u z Cloud9. Obie ekipy w ramach przygotowania do nowego sezonu przeprowadziły kilka roszad. Pierwsza z wymienionych sięgnęła między innymi po posiłki z Chin, a druga ściągnęła chociażby dwóch Koreańczyków. Czy to pomoże, by wygrywać nie tylko na amerykańskiej scenie, ale i poza nią? Przekonamy się za kilka tygodni. Pozostałe miejsca w zbiorze zajęli reprezentanci 100 Thieves, FlyQuest i Golden Guardians.

Grupy LCS 2022 Lock In:

LCS 2022 Lock In grupy

LCS Lock In otworzy sezon w Ameryce Północnej

Pierwszy etap nowego sezonu LCS zacznie się 14 stycznia 2022 roku. W fazie grupowej Lock In każdy zespół zmierzy się z każdym jeden raz, a cztery najlepsze formacje z obu koszyków awansują do play-offów. W tych zastosowana będzie klasyczna drabinka pojedynczej eliminacji. Na ten moment nie ujawniono szczegółowego terminarza rozgrywek.