Humanoid kolejnym pewnym elementem Czarno-Pomarańczowych

Trzy ogłoszenia w mediach społecznościowych Fnatic za nami. Zgodnie z zapowiedzią w sobotę doczekamy się potwierdzenia ostatniego zawodnika brytyjskiej organizacji. W ciągu dwóch ostatnich dni poznaliśmy reprezentantów górnej alei oraz lasu, którymi okazali się być dotychczasowi gracze. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku środka. Do Óscara "Oscarinina" Muñoza Jiméneza i Ivána "Razorka" Martína Díaza oficjalnie dołącza Marek "Humanoid" Brázda.

Czeski midlaner przywdział czarno-pomarańczowe barwy po niezwykle udanym sezonie 2021. Dwa tytuły zdobyte wraz z MAD Lions i ćwierćfinał Worlds pozwoliły kibicom legendarnego zespołu uwierzyć, że powrót na szczyt z nowym środkowym będzie w zasięgu ręki. Choć w minionych dwóch latach nie udało mu się sięgnąć po trofeum, to bez wątpienia utrzymywał się on w ścisłej czołówce regionu EMEA. Optymizmem napawały również turnieje międzynarodowe, podczas których Humanoid stawał na wysokości zadania i wielokrotnie rywalizował ze wschodnimi gwiazdami jak równy z równym. Nie dziwi zatem fakt, że Fnatic zdecydowało się pozostać przy sprawdzonym wyborze.

Będzie to już trzeci sezon Brázdy jako midlanera Czarno-Pomarańczowych, co zbliża go do rekordowej stabilizacji w tejże roli. Do tej pory jedynym zawodnikiem ze środkowej alei, który spędził w tej organizacji więcej niż dwa lata, był Enrique "xPeke" Cedeño Martínez. Jeśli plotki o przedłużeniu kontraktu do roku 2026 potwierdzą się, Czech ma szansę zostać nową twarzą dywizji LoL-a. Wraz z odejściem Zdravetsa "Hylissanga" Galabova skończyła się bowiem era długoletnich graczy, a częste roszady stały się we Fnatic codziennością.

Jeśli wszystkie pogłoski okażą się prawdą, to jutrzejszy komunikat dotyczący strzelca nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Nieco więcej emocji może natomiast dostarczyć ogłoszenie wspierającego, który ma być jedynym nowym elementem przyszłorocznego składu. Na potwierdzenie czeka również sztab szkoleniowy, w którym także możemy spodziewać się drobnych zmian.

Aktualny skład Fnatic prezentuje się następująco:

Óscar "Oscarinin" Muñoz Jiménez
Iván "Razork" Martín Díaz
Marek "Humanoid" Brázda
Oh "Noah" Hyeon-taek
Tomáš "Nightshare" Kněžínek