Vitality i Heretics wśród szczęśliwców

Zacznijmy jednak od pozytywnych informacji. Pozytywnych szczególnie dla polskich fanów, bo o miejsce w fazie pucharowej mogą być spokojni już czterej nasi rodacy. Są nimi Kacper "Daglas" Dagiel broniący barw Teamu Vitality, a także rodzime trio z Teamu Heretics – Marcin "Jankos" Jankowski, Artur "Zwyroo" Trojan oraz Adrian "Trymbi" Trybus. VIT na koniec dzisiejszych zmagań zwyciężyło Karmine Corp w ramach francuskich derbów LEC, zaś Heretycy rozgromili MAD Lions KOI. Obie te formacje zgarnęły tym samym piąte oczko, a w połączeniu z porażką Fnatic zapewniło to również awans na drugą lokatę.

Czarno-Pomarańczowi musieli dziś uznać wyższość Teamu BDS, czyli kolejnej formacji z polskimi akcentami, aczkolwiek "jedynie" w sztabie szkoleniowym. Marek "MenQ" Dziemian i Damian "Arces" Osuch wraz ze swoimi podopiecznymi wykonali kolejny krok na drodze do promocji do play-offów, ale dopiero w nadchodzących starciach będą oni mogli przypieczętować awans – lub, w najczarniejszym scenariuszu, pożegnać się z nim. Patrząc jednak na kolejnych rywali BDS, znacznie prawdopodobniejszy jest pierwszy scenariusz.

MDK i KC drżą o swój los w LEC

Rywalami BDS jutro i w poniedziałek będą bowiem odpowiednio MAD Lions KOI oraz Karmine Corp, które dziś zaznały goryczy porażki. Niemniej w obu przypadkach smak ten jest zapewne dość znany, bo to już piąta przegrana na koncie obu ekip. I tu wkraczają już mniej pozytywne informacje dla polskich fanów – w końcu midlanerem MDK jest również nasz rodak, Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik. Po dzisiejszej przegranej Lwów utrzymały one co prawda siódmą lokatę, ale teraz współdzielą ją już z dwiema formacjami. To za sprawą wygranej GIANTX z Rogue, bo dzięki niej Giganci awansowali i wydostali się – przynajmniej na jakiś czas – z najniższej dwójki klasyfikacji. Bój o siódme miejsce między GIANTX, MAD Lions KOI oraz Karmine Corp rozstrzygnie się dopiero w nadchodzących dniach, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że to Lwy mają najgorszy bilans w bezpośrednich starciach, więc w przypadku potencjalnej dogrywki będą w najgorszym położeniu.

Na koniec wypadałoby jeszcze wspomnieć o ostatniej formacji, czyli Rogue, które ponosząc porażkę z GX ponownie zostało samodzielną czerwoną latarnią ligi. Co prawda Łotrzyki nie pożegnały się jeszcze na dobre z szansami na awans, aczkolwiek jutro przyjdzie im się zmierzyć z G2 Esports, czyli liderem klasyfikacji. Jeśli w meczu tym nie dojdzie do sensacji, to jedyną nadzieję fani RGE będą musieli upatrywać w poniedziałkowej potyczce z SK Gaming oraz w porażkach wspomnianego trio z siódmego miejsca do samego końca splitu.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów LEC 2024 Spring:

22 marca
17:00 GIANTX 1:0 Rogue BO1
17:45 Team BDS Team BDS 1:0 Fnatic BO1
18:30 G2 Esports 1:0 SK Gaming BO1
19:15 MAD Lions KOI 0:1 Team Heretics BO1
20:00 Team Vitality 1:0 Karmine Corp BO1

Klasyfikacja po dzisiejszych spotkaniach:

# Drużyna M W P % wygranych
  1. G2 Esports 7 6 1 86%
  2. Fnatic 7 5 2 71%
  2. Team Heretics 7 5 2 71%
  2. Team Vitality 7 5 2 71%
  5. Team BDS Team BDS 7 4 3 57%
  6. SK Gaming 7 3 4 43%
  7. GIANTX 7 2 5 29%
  7. Karmine Corp 7 2 5 29%
  7. MAD Lions KOI 7 2 5 29%
  10. Rogue 7 1 6 14%
Legenda:
 Awans do fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze w ramach LEC 2024 Spring już jutro od 17:00. Na początek SK Gaming postara się sprawić niespodziankę w meczu z Fnatic i zwiększyć swoje szanse na play-offy tej rundy. Później Daglas i jego Vitality podejmą GIANTX, a następnie Fresskowy wraz z MAD Lions KOI zmierzą się z Teamem BDS. W czwartym sobotnim meczu Rogue stanie przed szansą na sensację w meczu z G2 Esports (zaś Samurajowie przed szansą na kilka rekordów), a na koniec jutrzejszego wieczoru "polski" Team Heretics podejmie Karmine Corp. Wszystkie te pojedynki będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, ale nie tylko. Przypominamy, że jutro w warszawskiej Stodole odbędzie się też oficjalne watch party LEC zaraz po wielkim finale Samsung Galaxy Ultraligi.

Więcej informacji dotyczących LEC 2024 Spring znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

LEC 2024 Spring